18 آذر 1402
کد خبر: ۲۶۹۴ تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، ۳۰ تیر سال ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲:۰ تعداد بازدید: ۹۴۱

علیرضا سربخش:

جشنواره فیلم شهر برای فیلمسازان جهان رویدادی شناخته شده است

به گزارش ستاد خبری هشتمین جشنواره بین‎‌المللی فیلم شهر به نقل از سینماپرس؛ «علیرضا سربخش» جانباز روشندل و کارشناس فرهنگی درباره برگزاری جشنواره فیلم شهر گفت: «اینکه این جشنواره بعد از دو سال همه‌گیری کرونا برگزار شد، یک اتفاق مثبت است، اما باید بدانیم دنبال چه نتایجی بوده‌ایم و چه چیزی به دست آورده‌ایم؟ این ارزیابی مهم است و باید مدیران وقت، هر بار با خودشان مرور کنند که آیا به آنچه می‌خواستند رسیده‌اند یا خیر.
این کارشناس ادامه داد: «تاکنون بعد از گذشت دو روز از جشنواره فیلم شهر فیلم‌هایی که در این رویداد حضور داشته‌اند را که دیده‌ام؛ قابل تأمل بوده‌اند، البته چون همه فیلم‌ها را ندیده‌ام، نمی‌توانم نظر قطعی درباره همه آثار بدهم. در بخش بین‌الملل نیز فیلم‌هایی از ترکیه، شیلی و صربستان دیده‌ام، اما هنوز به آثاری که مطلوب باشد نرسیدم باید ببینیم در ادامه به آثار چشمگیری می‌رسیم، یاخیر.
او با اشاره به اینکه این جشنواره در سطح بین‌الملل یک جشنواره معتبر محسوب می‎‌شود، عنوان کرد: «در این رویداد 112 کشور اثر فرستادند، این نکته نشان می‌دهد که جشنواره فیلم شهر در بین فیلمسازان دنیا یک رویداد شناخته شده است، پس باید تمام توانمان را بگذاریم تا به نقطه اوج خود برسد.
سربخش با بیان اینکه حرکت سینمای ایران به سوی موفقیت شروع شده است؛ توضیح داد: «تمام کسانی که در مدیریت سینمای ایران سهمی دارند باید در راستای حرکت سینما به دوران اوج همیاری کنند، تا زمانیکه این همراهی بین مدیران ایجاد نشود؛ نمی‌توانیم سینمای درستی را ترسیم کنیم.